چرا به گرجستان سفر می‌کنیم؟


مجسمه یادبود مدیا در باتومی گرجستان

این مجسمه سمبلی است از شاهزاده اساطیر یونانی است که در شهر باتومی گرجستان واقع شده است. مدیا نام زنی می باشد در اسطوره‌ها و داستان‌های یونانی که از اهالی منطقه کولخیس در گرجستان بوده است. زمانی که یاسون برای یافتن پشم زرین به کولخیس می آید مدیا عاشق او شد و یاسون را در انجام شرط‌ های سخت پدر و سرانجام ربودن پشم زرین یاری داد بعد از آن آنها با هم گریختند و ازدواج کردند. بعدها یاسون او را رها کرد تا با گلاوکه، دختر کرئون ازدواج کند مدیا از شدت حسادت و خشم، گلاوکه و کرئون و فرزندان خود را کشت. امروزه این مجسمه یکی از جاذبه های باتومی می باشد که در منطقه ای زیبا قرار گرفته است.


آکواریوم باتومی گرجستان

این آکواریوم جزو مکانهای پر بازدید و کم نظیر در باتومی است که مردم از دیدنی های آبی آن بسیار لذت می برند. در واقع هر کس مسافر گرجستان شود خاطره ای از این آکواریوم را برای خود خلق خواهد کرد. آکواریوم باتومی باطراحی منحصر به فردی که از ساحل باتومی، الهام گرفته توانسته یک مکان جذاب باشد. طراحی آکواریوم باتومی را به عنوان صخره ای موج آورده تصور کنید. داخل این آکواریوم ۴ بخش جداگانه دارد که اگر از بیرون به آن نگاه کنید حس می کنید که با ۴ سنگ بزرگ روبرو هستید. در هر کدام از این نمایشگاه ها دیدنی های جذابی در دسته بندی های خاصی قرار گرفته اند و این گونه ها در واقع از دریای اژه و و دریای سرخ و سیاه و اقیانوس کم نظیری مثل هند برداشت شده اند.


چرا به گرجستان سفر می‌کنیم؟

تور گرجستان مقصد بسیاری از ایرانی‌ها برای تعطیلات و گذراندن اوقات فراغت خود می‌باشد و اینک دلایل متقاضیان سفر به تفلیس را شرح مینهیم

1طبیعت بی‌نظیر گرجستان

این طبیعت بکر را شاید بشود هرجایی پیدا کرد ولی آب و هوای تازه و بکری که گرجستان دارد میتواند یکی از دلایل علاقه‌ی گردشگران برای دیدن این کشور می‌باشد کوه قفقاز این طبیعت بی نظیر شگفتانگیز است و آرامش محض در این طبیعت دیدنی حکم فرما ست تور گرجستان با این آرامش واقعا لذت بخش میباشد.

مردم آن در قلب شما جای می گیرند

مردم گرجستان مردمی بسیار خون گرم هستند که اکثر گردشگران تور گرجستان بر این باورند که مردم گرجستان بسیار انسان‌های خوش اخلاق و مهربانی هستند.

3 بازار های کوچک محلی جالب

میوه،سبزیجات تازه و معطر،نان‌های محلی،گوشت و.... در بازارهای سنتی آن موجود است و جالب این است که که برچسب قیمت بر روی محصولات وجود ندارد و برای کسب اطلاع از قیمت باید از خانوم های فروشنده که گاه خوش اخلاق و گاه عصبی و بیحوصله هستند طرف باشید.گردش در این بازارها و استفاده از سبزیجات تازه و بازارچه های سنتی و محلی یکی از دستاوردهای تور گرجستان است برای کسانی که نظیر بازارهای محلی اینچنینی را ندیده اند.

 

 

به اشتراک بگذارید

موارد مرتبط

نویسنده

Super User

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید