دوشنبه, 20 فروردين 1397 ساعت 07:44

خدمات ویزا

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ویزا یکی از مهم ترین ملزوماتی است که قبل از سفر خارجی باید برای تهیه آن اقدام شود. ویزا سندی است که توسط نمایندگان قانونی دولت هر کشور مانند سفارتخانه یا کنسولگری برای شهروندان سایر کشورها صادر خواهد شدو طبق آن درخواست اتباع خارجی برای ورود، عبور یا اقامت در کشور متبوع آن سفارت به تایید می رسد. البته باید در نظر داشت که افسران مهاجرت می توانند به دلایلی مختلف این تقاضاها را رد کنند. همچنین، صدور ویزا از جانب سفارتخانه ها یا کنسولگری ها منوط به ارائه مدارک و پرداخت وجه به منظور بررسی درخواست متقاضی می باشد.

 


انواع ویزا ها طبق نوع سفرها

ویزای کوتاه مدت یا توریستی


1. ویزای توریستی یا به عبارتی روادید گردشگری (Tourist visa): ویزای توریستی یکی از متداول ترین روش ها و پرتقاضاترین نوع ویزاهاست که مدتی محدود به منظور گردش در کشور مقصد صادر می شود و دارندگان این ویزا مجاز به اشتغال یا ادامه تحصیل در کشور مقصد نیستند.

2. ویزای اختصاصی (Praivate visa): که به وسیله ارسال دعوت نامه از طریق یکی از شهروندان کشور مقصد برای بازدید صادر می شود.

3. ویزای پزشکی یا درمان (visa for medical reasons): این نوع ویزا برای بیمارانی است که برای ادامه درمان به خارج از کشور اعزام می شوند.

4. ویزای تجاری/ بازرگانی (Business visa): این نوع ویزا نیز برای انجام مبادلات تجاری صادر می شود.

5. ویزای کار در تعطیلات یا ویزای تبادل فرهنگی (Cultural exchange visa/ Working holiday visa): این نوع از ویزا در موارد خاصی برای کار (یا در برخی مواقع برای تحصیل) به منظور تامین هزینه های سفر صادر می شود. اغلب توسط جوانان اهل سفر و جهانگردی مورد استفاده قرار می گیرد و هدف از آن تشویق به سفر و تبادل فرهنگی میان کشورهای امضاکننده تفاهم نامه است.

6. ویزای زیارتی (pilgrimage visa): این ویزا برای انجام سفرهای زیارتی و انجام مناسک مذهبی در کشورهایی مانند عربستان، عراق و ایران صادر می شود. ویزای حج و ویزای اربعین نمونه های این نوع ویزا هستند.

خواندن 1337 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 فروردين 1397 ساعت 08:02
محتوای بیشتر در این بخش: انواع ویزای دبی »

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

صدور بلیت های داخلی و خارجی و تورهای ویژه بانوان / تورهای طبیعت گردی , رزرو هتل در سراسر دنیا / برگزارکننده تورهای داخلی - قشم و کیش - اصفهان - شیراز و تورهای خارجی اعم از ترکیه - مالزی و تایلند /  از سال 1386 با افزودن مجوز آژانس مسافرتی و جهانگردی به این مجموعه خدمات فرهنگی کاج جوان توس فعالیتهای خود را در مسیر تازه ای قرار داد

جدیدترین ارسال ها

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافیست ایمیل خود را ثبت نمایید